RATSAMATKAD

 

RATSUTAMINE – Hobuse seljast saate nautida imelist loodust ja avanevad maalilised vaated. Ratsutamine maastikul nii algajatele kui ka oskajatele. Kõiki matku saadab kogenud teejuht.   Ratsutamise tunni hind 18€/in.

.IMAG0269
Kuna eesti hobune on küllaltki väikest kasvu siis ei saa me pakkuda ratsamatku klientidele, kelle kehakaal on üle 110 kg. Neile pakume alternatiivina kalessi-, vankri- või reesõite.

ALGAJATELE

Algajatel on meie juures võimalus omandada ratsutamise algõpet kogenud ja rahulikel hobustel. Matkal on kaasas saatja, kes õpetab, kuidas sadulas istuda, et see oleks mugav nii ratsanikule kui ka hobusele. Juhendaja näitab, kuidas hobune soovitud suunas ja kiirusel liikuma saada (ning aitab võita looma usalduse.)
Algajatele korraldame matkasid kestvusega 1-2 tundi. Omast kogemusest soovitame inimestele, kes esimest korda sadulasse istuvad, tutvumiseks 1 tunnist matka.

Matkad algajatele 1-2 tundi:
1.  1 – tunnised matkad naaberkülades ja turismitalu lähiümbruses asuvas müstilises metsas.
2.  1 tund – Seitsme tee risti külastus ja soovikivile koputamine.
3.  2 tundi – Matk mereranda
4.  2 tundi – Muinaskultuuri õpperada algajatele. Maagiline seitsme tee rist ja soovikivile koputamine. Lehtmetsa moaljakivi (haldjakivi) külastus ning kivivana kivilt liulaskmine on kui ohvriand.

 

Tütarlaps ja õnn; A: Kristiina Veltmander

Tütarlaps ja õnn; A: Kristiina Veltmander

 

 

 

.

LASTELE  platsiringid

Instruktor talutab hobust käekõrval platsi peal.
1 ring 4€/in Kestvus ca 3 min.

 

.
OSKAJATELE

Kogenud ratsutajate jaoks on meil särtsakamad hobused. Oskajatele pakume matkasid kestvusega 1-6 tundi (4-, 5- ja 6-tunnistele pikkadele matkadele lisandub piknik ja vaba aeg ca 2 tundi)

Matkad oskajatele 1-3 tundi:
1. 1 tunnised matkad naaberkülades ja turismitalu lähiümbruses asuvas müstilises metsas
2. 1 tund – Seitsme tee risti külastus ja soovikivile koputamine
3. 2 tundi – Matk Püssina pankrannikule (mererannas jalutamine)
4. 2- ja 3- tunnised matkad Muhu sisemaa pankadele
5. 3 tundi Muinaskultuuri õpperada oskajatele. Maagiline seitsme tee rist ja soovikivile koputamine. Lehtmetsa moaljakivi (haldjakivi) külastus ning Kivivana kivilt liulaskmine on kui ohvriand. Püssina panga vanamees ja Püssina ja Rannaniidi 430 miljonit aastat vanad korallkaljud.


.
PIKAD MATKAD (ainult kogenud ratsutajatele! Matkad sisaldavad galoppi!):
Ratsutame hobustega mööda kruusateid, üle põldude, läbi metsade ja kohalike külade. Tutvume kohalike vaatamisväärsuste, poollooduslikele koosluste ja pühapaikadega. Hea õnne korral näeme ka metsloomi (rebased, jäneseid, metskitsi, metssigu..)

Pikad matkad 4-6 tundi ratsutamist + piknik:

  1. Pädaste matk (4 või 5 tundi + piknik)
  2. Võilaid / Ratsamatk noorhobuste karjamaale (5 tundi + piknik)
  3. Koguva matk (6 tundi + piknik)
  4. Üügu matk (4 või 5 tundi + piknik)

 (matka detailse kirjelduste lugemiseks kliki matka nimetusel)

 

NB! Pikkade matkade marsruudid lepitakse kokku hiljemalt eelneva päeva õhtuks lähtudes ilmastiku ja teeoludest ning enamuse soovidest. Kahte erinevat piknikuga matka samal päeval ei korraldata!

.

* Pikale matkale võid kaasa võtta väikese joogi/ vesi 0,5L ja päiksekaitse kreemi ja putukamürgi.
* Pikki ratsamatku korraldame aprillist septembrini!
* Hind: Ratsutamise ühe tunni hind 18€/in, pikale matkale lisandub piknik 12€/in (Püsikliendile -10%)

 

Mis saaks olla parem kui peale pikka matka nautida saunamõnusid Tihusel. Valikus on nii puuküttega kui ka kaasaegne elektrikerisega saun. Võimalik on tellida ka lõõgastav massaaž (0,5h 22€). Massöör töötab suvel igapäevaselt, sügisel ning kevadperioodil ainult nädalavahetuseti. Massaažid ettetellimisel!

 

Kui soovite tulla ratsamatkale, palun kirjutage:
1. Millal (kuupäev ja kellaaeg)
2. Inimeste arv
3. Kas ratsanik(-ud) on eelnevalt hobusega sõitnud või ei ole
4. Kui on eelnevalt sõitnud, siis mida oskab (sammus hobust juhtida, traavi sõita, maastikul galoppi sõita? Kui kaua trennis käinud?)
5. Kui raske ja kui pikk on iga ratsanik?, vanus (juhul, kui on alaealine).

Teie turvalisuse ja matka sujumise seisukohalt on oluline, et edastate õigse info oma ratsutamise taseme kohta, sest just siis saame leida Teile ideaalse kaaslase/hobuse matkale.