Muinaskultuuri kohvik, näitus

 

 

 

MUINASKULTUURI KOHVIK

Pakume toitu ettetellimisel kuni 50 inimesele. Päeva lõikes on kõigil külastajatel sama menüü, kuid alati arvestame sööjate soove – toit muinaskultuuri kohvikus või hobumatkaga piknikul, liha- või kalaroog, toorsalatid või hautatud köögiviljad, kook või magustoit. Selle hooaja uudis on nii lõuna kui õhtusöögi juurde kuuluvad taimetoidupihvid. Majutushinna sees on ka pudru ja pannkookidega hommikusöök.

 

Soovid lisainfot või broneerida toitlustust, kirjuta aadressile: tihusetalu@gmail.com, lisa sinna kõik oma soovid  ja me saadame Teile omapoolse pakkumise. Lisainfot saab ka telefoni teel +372 51 48 667.

Meil on ka majutus kuni 40-le, 2 sauna ja ratsutamise ning kalessi/reesõidu võimalus!

 

 

 

MUINASKUTUURI NÄITUS TIHUSE HOBUTURISMI TALUS

Muhumaal on 82 muinaskutuuriga seotud paika, neist 11 on esindatud Tihuse Hobuturismi Talu teemaja fotonäitusel.

Näitust valvab läänemeresoomlaste maailmatamm mis hoiab taevalaotust. Vanade skandinaavlaste ilmapuu oli saarepuu Ygdrasil. Ka vanade germaanlaste ilmapuu oli saar. Euroopa metsarahvaste kultuuritunnetus pakub huvitavaid paralleele.

Ilmapuu kannab ümber Põhjatähe pöörlevat taevalaotust: neli ilmakaart, neli aasta-aega, neli taevakaarti, neli põhilist loodusväge: Maaema ja maa-annid, Metsavana ja metsavägi kui hingetugi, Ahti ja vetevägi, Uku ja taevavägi.

Nii kannab ilmapuu taevalaotust ja inimese hingeruumi, sidet looduse vaimsuse ja kõlblusega.

Oma pühapaiku hoidsime saladuses, et 1227a alanud võõramaised okupatsioonid ei saaks neid hävitada. Hoides kinni oma vanast elutunnetusest säilitasime oma identiteedi ja jäime püsima rahvana. Sellega hoidsime alles ereda killu aastatuhandetepikkusest samalaadsest Euroopa metsarahvaste kultuurist.

 

MUINASKULTUURI MARSRUUDIST loe siit!